Współczesna Ukraina i jej zabytkowe miejsca

Współczesna Ukraina, zmieniona przez ostatnie konflikty zbroje, zmieniła się w podzielony na części rejon wschodniego świata. Mimo, że w ostatnim czasie podpisano pewnego rodzaju porozumienia, nadal jest w niektórych regionach dość niebezpiecznie. Na szczęście nie spadają już bomby, ani nie lecą granaty, nikt nie strzela z karabinów, ale nigdy nie wiadomo, co za chwilę się może wydarzyć, a to jest samo w sobie niebezpiecznym zjawiskiem, powodującym brak poczucia należytego bezpieczeństwa i swobodnej możliwości zwiedzania.

Pojechać do Lwowa, czy nie?

Na to pytanie każdy sam powinien sobie odpowiedzieć, wycieczki są tam realizowane przez cały czas, turyści wracają zadowoleni, przywożąc ze sobą udane wspomnienia, a także czują się lepiej, bo są wypoczęci. W czasie trwających walk w 2015 roku polskie MSZ informowało o możliwych niebezpieczeństwach, wynikających z podróży do tego kraju. Na dzień dzisiejszy są podobne informacje, dotyczące największego zagrodzenia w dwóch głównych regionach, związanych z Krymem. Tymczasem pozostałe regiony, położone bliżej naszego kraju są już bardziej bezpieczne, ale mimo wszystko, także osobom podróżującym w celach turystycznych zalecana jest pewnego rodzaju, dodatkowa ostrożność.

podroz-samochodem

Zwykłe i niezwykłe zwiedzanie zabytków we Lwowie

Wpisane w program wycieczki do Lwowa z Warszawy zwiedzanie zabytków, może się wydawać czym zwyczajnym, ale jeśli chodzi o ich znaczenie historyczne, może się to okazać czymś bardzo niezwykłym. Biorąc pod uwagę, że terytorium Polski i Ukrainy było kiedyś jednym Królestwem Polskim, łezka może się zakręcić w oku na myśl o tym, że gdzieś za granicą mogą być mogiły naszych rodaków, walczących o naszą wspólną niepodległość. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zwiedzania Pałacu Potockich, którego architektem był słynny Polak, architekt z wykształcenia. Myśląc w ten sposób o zagranicznej podróży, nie można wycofać się z raz podjętej decyzji, zwłaszcza jeśli mamy jedyną, taką możliwość na wyjazd. No chyba, że coś się zmieni, jeśli będzie gorzej, a także wyjeżdżanie stanie się mniej bezpieczne, okazać się może, że będzie trzeba wówczas zrezygnować. Tak naprawdę, w każdą podróż udajemy się na własne ryzyko, a pozostając w domu, nie zawsze jesteśmy w stanie unikać wszystkich komplikacji, poza tym tracimy coś cenniejszego – możliwości zobaczenia czegoś osobliwego i historycznego.

 Wycieczki z warszawy do Lwowa są dość mocno popularne, coraz więcej osób ze stolicy chce odwiedzić to Państwo i te niesamowite klimaty.

Post Comment