Jak wybrać zakład pogrzebowy – wskazówki

Czasami los sprawia, że jesteśmy zmuszeni zadbać o pochowanie bliskiej nam osoby. W obliczu takiej tragedii i nerwów, ciężko jest racjonalnie myśleć i zdecydować się na najwyższej jakości, wartą swojej ceny – usługę pochówku. Na co zwracać uwagę?

Miejsce na cmentarzu - pogrzeb.

  • Charakter pogrzebu.

Żyjemy w Polsce i znaczna większość pogrzebów odbywa się w charakterze obrzędu katolickiego. Zdarzają się jednak inne przypadki, jak na przykład pogrzeby świeckie, w których specjalizuje się coraz większa liczba zakładów pogrzebowych. Przed pogrzebem koniecznie spotkaj się z mistrzem ceremonii. Dobrego specjalistę rozpoznasz po tym, że będzie chciał dokładnie poznać życiorys zmarłego przed napisaniem przemówienia.

  • Lokalizacja siedziby.

Najwygodniej wybrać będzie dom pogrzebowy z okolicy, znajdujący się blisko miejsca zamieszkania, kościoła i cmentarza. Znacznie ułatwia to organizacje i obniża koszty uroczystości.

  • Transport zwłok.

Może zdarzyć się sytuacja, że zgon nastąpił daleko od miejsca zamieszkania lub cmentarza, na którym osoba ma zostać pochowana. Dowiedz się wtedy, czy zakład oferuje usługę transportu, ułatwi to bardzo organizację. Jednocześnie miej na uwadze, czy zachowane są narzucone prawnie standardy. Samochód musi być odpowiednio oznakowany, posiadać dobrze zabezpieczone i wyizolowane miejsce na przewóz trumny, z wnętrzem przystosowanym do łatwej dezynfekcji.

Transport urny z prochami wygląda nieco inaczej. Osoba uprawniona może transportować zwłoki w każdym pojeździe, pod warunkiem zachowania należytego szacunku zmarłemu.

  • Chłodnia.

Ciało zmarłej osoby pozostawić w domu możesz maksymalnie na 72 godziny od chwili zgonu. W przypadku osoby z chorobą zakaźna, czas ten to jedynie doba. Jeżeli pogrzeb z jakichś powodów nie może odbyć się natychmiast, ciało powinno być złożone do tego czasu w chłodni. Co prawda, jeśli zgon miał miejsce w szpitalu ciało zabierają do szpitalnej kostnicy lecz w przypadku śmierci w domu, niezbędne jest skorzystanie z usługi domu pogrzebowego.

  • Podejście do klienta

Kwestia ta ma znaczenie właściwie w każdym biznesie, chociaż w przypadku zakładów pogrzebowych ma szczególne znaczenie. Pamiętajmy, że korzystaniu z takich usług zawsze towarzyszy ból, smutek, tragedia w rodzinie. Obsługa powinna podchodzić do klienta delikatnie i z empatią aby choć trochę ulżyć jego cierpieniu. Zwykła rozmowa telefoniczna z pracownikiem zakładu może okazać się niewystarczająca więc dowiedz się, czy w razie jakichś wątpliwości możesz się z nim w każdej chwili spotkać osobiście.

  • Cena

W tym miejscu bardzo wiele zależy od lokalizacji i indywidualnych potrzeb. Wpływ ma na to dużo zmiennych. Na ten temat z łatwością można by napisać osobny artykuł. Odpowiedź na to zagadnienie znajdziesz na stronie: https://ilekosztujepogrzeb.pl

Post Comment

Why ask?