Wsparcie odchudzania

Kiedy zostaje podjęta decyzja o odchudzaniu nie ma już odwrotu, wtedy konieczne jest stosowanie się do zaleceń dietetyka, czyli osoby która doradza, jak zdrowo się odżywiać. Po wstępnej weryfikacji, komponuje w miarę ciekawe menu, ale także pomaga zamienić pokarmy ciężkie i powodujące tycie, na takie, które są zdrowsze, lżejsze oraz sycące. Konieczne jest poza samą zmianą menu, zmienienie także trochę uporządkowanego trybu życia. Dobrze byłoby zacząć ćwiczyć, tak chociaż kilka raz w tygodniu, co może się wydawać na początku problematyczne, ale jest absolutnie konieczne. Jeśli nie ma nadziei na wprowadzenie samemu sobie dyscypliny, to znaczy że konieczne może być zapisanie się na jakiś trening, albo zajęcia. Wtedy trudniej będzie się wykręcić, a jeśli dodatkowo będą one płatne, może się okazać że trzeba pójść, aby nie stracić pieniędzy, nie chodzi o tworzenie dodatkowych kosztów, ale mobilizację i przyzwyczajenie się do działania, jeśli nie da się na luzie, to należy spróbować w taki właśnie sposób.

 facet-na-silowni

Z przyjaciółmi, albo innymi grubaskami

Jeśli osoba planująca się odchudzać ma przyjaciół, którzy uprawiają sporty, dobrze byłoby z nimi wybrać się na jakieś zajęcia, albo regularnie biegać, jeśli oni biegają. Rzecz jasna, jeśli mają inną kondycją będzie trudno, ale może się to okazać skutecznym wyzwaniem. Jeśli przyjaciele zawodzą w takiej chwili, bo są szczuplejsi, albo na przykład mają inny poziom zaawansowania, zawsze można poszukać wśród znajomych takich osób, które mają podobny problem. To może się okazać kluczem do poprawienia nie tylko własnej samooceny, ale także stanowić wsparcie w trudnych chwilach, bo każda osoba może miewać kryzysowe sytuacje, jeśli na przykład okaże się, że coś idzie nie tak.

 tworzenie-diety

Grubszy nie znaczy brzydki, ani nic nie warty!

Czasem może się zdarzyć, że osoba która przytyła jest określana jako gruba i wyszydzana przez niektóre osoby w otoczeniu. Warto się wtedy uśmiechnąć, ale do samego siebie i zatęsknić za sobą samym, z czasów kiedy było się jednak trochę chudszym, a na pewno tak było. Warto pamiętać, że osoba, która akceptuje siebie, takim jakim jest zgodna ze sobą i spójna, ale akceptowanie niezdrowego trybu życia, a także popadania w otyłość i nie robienia z tym niczego, co miałoby poprawić stan rzeczy, jest akceptowaniem złego i wygodnego podejścia do siebie. W takiej sytuacji mogą się okazać przydatne, także tabletki na odchudzanie.

Post Comment

Why ask?