Łzy, smutek i koszta

Śmierć Bliskiej nam osoby w dużej mierze kojarzy nam się z czymś przykrym – z wielkimi łzami i smutkiem, który obejmuje nas na długi czas. Tak, każdy żałobnik ma prawo do przezywania żałoby w mniejszym lub większym stopniu. Nie można jednak zapominać o tym, że nie można pogrążać się w całkowitej otchłani, ponieważ może ona negatywnie wpłynąć na naszą psychikę. Poza tym jako najbliższa rodzina lub przyjaciele musimy pamiętać również o tym, że należy dopełnić odpowiednich formalności związanych ze śmiercią oraz załatwieniem pogrzebu.

Załatwianie pogrzebu

Pogrzeb – wiele osób myśli, że nie będzie sobie w stanie poradzić z ogarnięciem takiej uroczystości. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ wiele osób nie ma do czynienia z takimi uroczystościami każdego dnia. Statystyczny Pola urządza w swoim życiu około trzech lub czterech takich uroczystości w ciągu całego życia. Jak więc widać nie ma takich spotkań dużo na głowie. A przy tym należy uwzględnić zmieniające się trendy branży pogrzebowej. Za każdym razem więc urządzając ceremonie pogrzebową możemy czuć się jakbyśmy zabierali się za nową, nieznaną nam jeszcze rzecz. Warto jednak zdać sobie sprawę, że pogrzeb to uroczystość za którą…trzeba zapłacić. Tak, w końcu nikt za darmo nie dokona pochówku naszych bliskich. Koszta pogrzebowe są najróżniejsze i warto zapoznać się z tym do czego się one dokładnie odnoszą. Pomóc nam w tym może blog internetowy, gdzie wszystko jest bardzo dokładnie opisane. Takim blogiem jest http://kosztpogrzebu.pl/, gdzie z dokładnością możemy przeczytać z jakimi finansami związany jest pochówek.

Cennik pogrzebowy

W kościołach mówi się, że nie ma czegoś takiego jak cennik uroczystości. Formalnie nie ma ale prawda jest taka, że zarówno w kościele, jak również na cmentarzu trzeba będzie wyłożyć odpowiednie fundusze aby móc ze spokojem urządzić Ostatnie Pożegnanie. Jakie to są koszta? To wszystko zależy od nas i wymagań jakie będziemy stawiać, jeżeli chodzi o pogrzeb. Często bywa tak, że cały zasiłek pogrzebowy wystarcza na to aby zorganizować całą uroczystość. Często jednak bywa tak, że pozostałą kwotę należy dorzucić z własnego portfela. Ile to będzie? Czasem jest to kwota np. 500zł. Bywają jednak takie sytuacje, kiedy do całościowej puli należy dorzucić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Te różnice kwotowe wynikają z tego, że każdy z nas marzy dosłownie o innej uroczystości. Jedni decydują się na skromną uroczystość a jeszcze inni wymagają pięknej oprawy, która sprawia, że wszystkie koszta mocno podskakują do góry.

Post Comment

Why ask?