Laptopy poleasingowe dell – czym są, kto powinien je wybrać?

Dell to znany na całym świecie producent laptopów i komputerów osobistych. Jest znany głównie ze względu na szeroką gamę oferowanych produktów i długi czas istnienia na rynku. Komputery tej marki wyposażone są w najnowsze podzespoły ze stajni Intel, Nvidia i szybkie dyski SSD. Nadadzą się idealnie do biura, podróży, na uczelnię i wszelkiego rodzaju multimediów. Jeśli rozważamy zakup laptopa tej marki, warto wziąć pod uwagę laptopy poleasingowe dell.

Czym są laptopy poleasingowe Dell?

Laptopy poleasingowe dell są jak nazwa wskazuje „po leasingu”, co oznacza mniej więcej tyle, że sprzęt w ramach jakiejś umowy najmu był wykorzystywany przez inną firmę. Najczęściej z tego rodzaju usługi korzystają biura, startupy i korporacje. Teraz sprzęt ten jest sprzedawany jako poleasingowy. Warto rozważyć jego zakup ze względu na warunki w jakich sprzęt ten był przechowywany. Jest to lepszy pomysł niż zakup używanych komputerów od osób prywatnych lub drogiego sprzętu z salonu komputerowego. Sprzęt ten był wykorzystywany głównie w pracy biurowej przy użyciu osobnego monitora i urządzeń peryferyjnych. Zaletą są parametry techniczne dopasowane w taki sposób, aby zmaksymalizować jego wydajność w takich warunkach.

Kto powinien kupić laptopa po leasingu?

Nie ma żadnych zasad co do tego, kto może nabywać taki sprzęt. Można nabyć go zarówno pojedynczo jako osoba prywatna, a także w większej liczbie jako firma.

Taki laptop charakteryzuje się zazwyczaj parametrami w postaci: procesora i3/i5/i7 z serii sprzed kilku lat, jednak o wysokiej renomie i niskiej awaryjności. Dodatkowo laptopy poleasingowe Dell mają dużą ilość pamięci RAM, aby zapewnić miejsce na wszystkie zasoby i dać użytkownikowi możliwość korzystania z wielu programów naraz. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest dysk SSD o pojemności od 120 do 240 gb.

Karta graficzna w takich laptopach jest zintegrowana, a to dlatego, że pracownicy biurowi z reguły nie korzystają z zaawansowanych programów do grafiki 3d – do takich celów przeznaczone są droższe komputery z dedykowanymi kartami graficznymi. Prowadząc sprzedaż sprzętu poleasingowego warto nawiązać współpracę z serwis ThinkPad, który pomoże w ewentualnych problemach ze sprzętem Twoim klientom.

Takie parametry jak powyżej sprawdzą się wszędzie, gdzie jest dostęp do Internetu. Dzięki szybkiemu dyskowi SSD odczyt i zapis danych jest błyskawiczny, a komputer uruchamia się w mgnieniu oka. Procesor o kilku rdzeniach i wątkach wraz z dużą ilością pamięci RAM obsłuży wiele wymagających programów. Matryce laptopów poleasingowych dell zazwyczaj mieszczą się w przedziale 11 – 14 cali. Przenośne komputery od della wyposażone są domyślnie w systemy Windows 7 oraz 10 w zależności od wybranego modelu.

Więcej na: https://haslo-bios.pl/